Iracki chrześcijanin: podpalili mnie, ale nie spaliłem się

Strona AINA.org opublikowała informację o projekcie realizowanym przez grupę „Light a Candle Project”, mającym na celu wsparcie dla chrześcijan Iraku. Sean Feucht nakręcił film dokumentalny, w którym ukazuje świadectwo chrześcijanina jezydzkiej narodowości. W wywiadzie dla telewizji FoxNews Feucht powiedział: „Jezydzi byli przeznaczeni przez ISIS na zagładę. Ich kobiety były gwałcone i bite, mężczyźni mordowani. Państwo Islamskie nawet nie chciało przetrzymywać ich w więzieniu, dążyło jedynie do wymordowania ich, do usunięcia ich z mapy świata”.

Mężczyzna, który wystąpił w filmie, przeżył niewyobrażalnie koszmarne rzeczy i w sposób niewiarygodny pozostał przy życiu. Był przetrzymywany i torturowany przez ISIS dwa miesiące. Kiedy bojówkarze dowiedzieli się, że jest chrześcijaninem, chcieli spalić go żywcem. Oblano go benzyną i podpalono, lecz jego ciało nie doznało urazy.

Człowiek ten twierdzi, że dwukrotnie Jezus Chrystus ukazywał się mu i z nim rozmawiał. Według niego, swoje ocalenie zawdzięcza tylko i wyłącznie nadprzyrodzonej mocy Chrystusa. W sumie, jak twierdzi, bojówkarze trzykrotnie usiłowali spalić go żywcem i jeden raz ukamienowali.