Nuri Kino

Dziennikarz asyryjski drugi rok z rzędu otrzymuje nagrodę Role model of the Year
Po raz kolejny Asyryjczyk Nuri Kino udowodnił, że jest najlepszym dziennikarzem w Europie. Razem z królową Szwecji był on nagrodzony wyróżnieniem Blatte De Luxe, przewidzianego dla ludzi, którzy wnieśli nadzwyczajny wkład w życie społeczeństw. Królowa Sylwia otrzymała nagrodę za to, że skutecznie przeciwdziałała przemocy przeciwko dzieciom. Nuri Kino natomiast wskazywał na łamanie prawa w Szwecji i w innych krajach. Nagrodę Role model of the Year otzrymał tylko Nuri, i to już drugi rok z rzędu. Jurorzy oraz szwedzki naród uznali, że jest on jedynym godnym kandydatem do tej nagrody.
W swojej działalności Nuri Kino nawołuje do tolerancji, pokoju, oraz wsparcia dla dzieci emigrantów. W swoim przemówieniu po otrzymaniu nagrody powiedział:

„Moi rodzice nie umieją pisać i czytać, ale ja osiągnąłem sukces. Jednak nic nie jest za darmo. Musiałem włożyć w to wiele pracy”. Na zakończenie dodał: „Jestem imigrantem i jestem z tego dumny. Jestem dumny z tego, że jestem Asyryjczykiem, i że jestem Szwedem. Ale przede wszystkim jestem człowiekiem, i mam przekonanie, że razem jesteśmy w stanie zwalczyć zło”.
Jurorzy jednogłośnie uznali, że Nuri Kino jest doskonałym dziennikarzem ujawniającym zło nie tylko w Szwecji, ale też na poziomie międzynarodowym. Jego filmy pomogły wyjaśnić niejedną przestępczą sprawę, za co Nuri Kino otrzymywał wiele pogróżek.
Obecnie Nuri Kino mieszka w Szwecji, w miejscowości Sodertalje.

źródło: Atra-News