Papież Franciszek jest wrogiem nr 1 Państwa Islamskiego

Asyryjska Agencja Informacyjna AINA podaje, że Państwo Islamskie (ISIS) ogłosiło Papieża Franciszka swoim wrogiem numer 1. W swoim miesięczniku „Dabik” Państwo Islamskie zarzuca Papieżowi, że jest niewierzącym (należy wiedzieć, że niewierzącym jest dla muzułmanów każdy niemuzułmanin oraz każdy muzułmanin, który nie trzyma się ściśle wskazówek Mahometa) oraz że staje w obronie homoseksualistów. Zgodnie z nauczaniem islamu (Koranu i Hadisów) i orzeczeniami imamów homoseksualiści są mordowani, i to nie tylko na terenie ISIS.

Nazwa czasopisma „Dabik” nawiązuje do ostatecznej wojny świata islamu ze światem „niewiernych”, w której, oczywiście, zwycięstwo odniosą wyznawcy Allaha (Sahih Muslim, nr 6924). Państwo Islamskie już wcześniej umieszczało w Internecie filmiki ukazujące ich wizję końca świata, sugerujących zamiary zamordowania Papieża.

Dabiq_czasopismo

Drugim zarzutem, jaki Państwo Islamskie stawia Franciszkowi, jest jego „dialog z islamem umiarkowanym”. Według nauczania koranicznego nie istnieje coś takiego jak islam umiarkowany, dlatego też ISIS ogłosiło, że prowadzący z Papieżem dialog imam Ahmed al-Tayeb z muzułmańskiego uniwersytetu Al-Azhar w Kairze jest po prostu niewiernym. Imam Ahmed nazwał chrześcijaństwo religią pokoju i miłości, i na tej podstawie Państwo islamskie uznało go za apostatę (odstępcę). W praktyce oznacza to wyrok śmierci dla imama.

Patriarcha Kościoła Chaldejskiego, biskup Luis Sako powiedział, że pogróżki pod adresem Papieża Franciszka są częścią propagandy ISIS mającej na celu wywarcie presji na Zachód. Jak wiemy, propaganda tego typu wiąże się z konkretnymi czynami – Państwo Islamskie nie jest jedynym ugrupowaniem muzułmańskim, bez skrupułów mordującym księży i biskupów. Śmierć irackiego arcybiskupa Rahho jest tego dobitnym przykładem. Innym przykładem jest brutalne zabójstwo zakonnicy w Bagdadzie 14 lat temu, a długo zanim Zachód wymyślił „umiarkowany islam” w Turcji zamordowano Patriarchę Kościoła Wschodu Beniamina Mar Szymuna (przy czym Turcja do dziś nie przyznała się do tego mordu ani do innych masakr z tego okresu).